Na srednješolskem taboru dvigovali socialne kompetence

Tabor za srednješolce je potekal od 20. do 25. 8. 2018 na Centru IRIS.                                        V dopoldanskem času so potekale delavnice:

Udeleženci tabora za mizo v učilnici za orientacijo. Se smejijo.

Popoldan so sledile delavnice za dvig socialnih kompetenc. V sklopu prve delavnice so se dijaki spoznali in se odpravili v center mesta Ljubljana na grad, kjer so si ogledali razstavo umetniških del.

Druga delavnica je zajemala neverbalno komunikacijo. Dijaki so raztezali obrazne mišice pri ponazarjanju različnih čustev, vadili očesni stik in govorico telesa. Na koncu delavnice so sami odigrali igro vlog, pri čemer so uporabili zgolj neverbalno komunikacijo.

Na tretji delavnici so se dijaki prepustili ritmom moderne hip hop glasbe ter se naučili nekaj osnovnih gibov. Plesali so sami in v parih. Zadnji skupni večer so preživeli na dogodku Urbano dejanje, kjer so poslušali in poplesavali pred različnimi izvajalci hip hop glasbe.

Vsak večer so si ob usmerjanju učiteljev sami pripravljali večerjo in tako urili še vsakodnevne veščine.

Ana Mohorko, koordinatorica tabora