Video Kdo sem in kam grem

Video predstavlja učence in dijake na delavnici Kdo sem in kam grem, ki je potekala junija 2019 v Centru IRIS. Učenci in dijaki razmišljajo o sebi, o svojem življenju in svoji prihodnosti.

Kdo sem in kam grem

Komentarji, ki so nam jih po ogledu videa posredovali strokovni delavci različnih šol:

“Čestitam za pogum, da ste pred kamero povedali tako osebne stvari. Presenetilo me je, da imate pri vaših letih že tako jasne življenjske cilje.”

“Lepo, iskreno povedano. Prijetno je, da se sliši njihovo besedo, ker so oni glasniki samih sebe in samo oni točno vedo, kako je v njihovi koži. Veseli me, da imajo svoje cilje. Vsak bi moral imeti svoje cilje v življenju, drugače lahko spregledamo smisel.”

“Vaš filmček je bil zelo navdihujoč. Bil mi je prekratek. Želela bi vas še poslušati in izvedeti več, kdo ste in kaj vas poganja, veseli, … Vesela sem bila vašega poguma in odprtosti, ki ste ga delili z nami. Hvala.”

“Dobila sem nek občutek, kako se dijaki počutijo. Presenetilo me je, da imajo veliko enakih ciljev, kot videči dijaki. Najbolj me je presenetila dijakinja, ki je rekla, da si želi prepotovati svet.”

“Zamislila sem se z izjavo, zakaj bi rada prepotovala svet.”

“Občudujem vas! Veseli me, da imate tako dobro samopodobo in z nasmehom korakate po svoji poti. Hvala ker ste!”

“Vsi ste me navdušili s svojo pozitivnostjo. Zelo sem vesela da tako gledate naprej. Ker pa imam slepo deklico od rojstva, so se me najbolj dotaknile Miine besede. Bravo vsem. Iz Miinih besed sem razbrala in ugotovila, da se vse da, da ne rabiš obsedet doma in se smiliti vsem, da lahko” greš naprej v življenju.”

“Vsem vam želim, da ste še naprej tako pozitivni. S tem filmom boste definitivno mnogim odprli oči in jim dali do znanja, da zmorete. Upam, da se vam želje uresničijo. Mislim pa, da z vašo železno voljo in vztrajnostjo vam bo uspelo. Hvala, da sem lahko pogledala film.”

“Želim vam veliko lepih doživetij na življenjski poti, četudi bo kdaj posuta s trnjem. Nikoli ne obupajte, bodite pogumni, upajte si iti čez meje, imejte se radi, predvsem pa, dovolite si sanjati in sanje poskusite tudi uresničiti!”

“Video o vaših življenjskih zgodbah – vaši slabovidnosti, slepoti me je, kot spremljevalki slabovidnega otroka ali nek pogled o tem kako želite, da vas obravnavamo oz. delamo z vami. Ste zelo pozitivni, vaše razmišljanje je zelo pametno, želim vam in hkrati verjamem, da vam bo uspelo, četudi ne bo lahko.”

“Vi ste naš navdih. Kar pogumno naprej. Kjer je volja je tudi moč!”

“Glede na to, da imajo vsi neke jasne cilje, da želijo biti samostojni in užiti tako sadove kot grenkobe življenja, so me popolnoma prepričali, da zmorejo in bodo zmogli. Najbolj so me prepričali s tem, ker verjamejo vase. Zato tudi jaz verjamem v njih. Srečno!”

“Ste veliki borci, z veliko volje in pozitivnosti. Vašo zgodbo in videnja bi z veseljem posredovala videčim otrokom. Mislim, da z vašo izkušnjo pomagate marsikomu. Kar tako naprej in uspeli boste.”

“Po ogledu vašega videa, so moje misli, sporočilo za vas sledeča: zelo lep video, poln emocij; video, katerega mora videti čim več ljudi, da slišijo vaše sporočilo; vaše misli/izkušnje so vredne velikega spoštovanja.”

Z veseljem bomo zapisali tudi vaš komentar, ki ga lahko pošljete na e-naslov tanja.rudolf@center-iris.si