Šola za starše 2020 2021

Program: 4. Šola za starše 2020/2021

Glede na razmere, verjamemo, da se v živo še nekaj časa ne bomo mogli srečati, zato smo se odločili, da se strokovni delavci Centra IRIS posnamemo in na splet naložimo posnetke s povzetki in našimi kontakti, kamor nam lahko pišete, v kolikor vas bi še karkoli zanimalo. Teme smo določili glede na predloge staršev, ki so se udeležili šol za starše v preteklih 4 letih.

Šola za starše 2020/2021 bo predvidoma pokrila sledeče teme (modro obarvani so že naloženi posnetki, ki si jih lahko ogledate.):

1. šola za starše: Damjana Oblak, učiteljica razrednega pouka s tiflopedagoško dokvalifikacijo: Spodbujanje spoznavnega razvoja pri majhnem otroku z okvaro vida (damjana.oblak@center-iris.si) in Špela Karlin, vzgojiteljica predšolskih otrok: Trma (spela.karlin@center-iris.si)
  2. šola za starše: Anja Detiček: Izkušnje inkluzije in skrbi staršev.
  3. šola za starše: Monika Šivic: Puberteta (monika.sivic@center-iris.si) in                           dr. Mateja Maljevac: Sorojenci otrok s slepoto in slabovidnostjo (mateja.maljevac@center-iris.si)
  4. šola za starše, 20. januar 2021, ob 16.00, Grega Hribar (grega.hribar@center-iris.si), Tomaž Dojnik, Mateja Jenčič: IKT za slepe in slabovidne
    Vabilo_šola za starše – IKT
  5. šola za starše: Vpis v prvi razred OŠ (EIS, NIS, PPVIZ), 8. 4. 2021, ob 16.00, koordinatorica: Sabina Šilc (sabina.silc@center-iris.si):
    • Katjuša Koprivnikar, ravnateljica: Nagovor in predstavitev programov
    • Janja Hrastovšek, mag. prof. in rehab. ped, tiflopedagog in ped. spec. uč. tečav: Veščine pred vstopom v prvi razred
    • Mateja Maljevac: Pomen igre v srednjem in poznem otroštvu
    • Tina Kastelic, učiteljica: Predstavitev dela v prvem razredu na Centru IRIS
    • Tanja Tajnikar, učiteljica: Potek dela dodatne strokovne pomoči (DSP) v prvem razredu inkluzijske OŠ
    • Lucija Maršič, spec. in rehab. pedagoginja učiteljica v NIS: Vzgojno in izobraževalno delo v NIS
    • Vprašanja in odgovori.

PRISPEVKI šole za starše 4. leto 2020 2021