Video posnetki

Učenka, 9. razred, z diagnozo disleksije. Pravi, da jo branje besedila na belem listu utruja, povzroča neprijeten občutek v očeh, pojavi se bolečina v očeh, neprijetnost v glavi, zadrževati začne dih.

Po 2 mesecih uporabe mama sporoča: “Hči poroča, da zdaj že veliko boljše bere, jaz pa sem  opazila, da januarja (ki je v šoli res zelo naporen mesec) prvič v dveh letih ni ostala doma, zaradi bolečin v trebuhu.”

Branje brez Irlen barvne folije in s folijo.

Video pove več kot 100 besed.                                                                                                                   Deklica, 3. razred osnovne šole (zelo tiha, mirna, “žalostna”): “Ne maram brati. Sploh! Črke mi valovijo!”

Mami: “Vsi se zelo trudimo. Učiteljica s hčerko dela tudi po pouku, stalno je spodbujamo k branju tudi doma. Napredka ni. Prebere le par besed in potem se že skregamo. Zadnje čase smo ugotovili, da pomaga, če hčerka bere besedilo obrnjeno na glavo, na svetovalnem centru so potrdili disleksijo.”

VIDEO                                                                                                                                                                          Po uporabi Irlen barvne folije:                                                                                                                Deklica se smeji, pogleduje k tekstom, ki jih želi brati. “To je bilo pa v redu. Lahko berem!” Mami kima z glavo in ponavlja: “Ne morem verjeti. Ne morem verjeti. Hvala vam …”

1. O metodi

2. Testiranje